INTERFEJS VGATE ICAR

przez adminadmin | 2022-05-22

W naszej ofercie posiadamy 6 wersji urządzenia Interfejs Vgate iCar:

iCar2 BT3.0 – urządzenie działa na Bluetooth 3.0 na PC Windows, Android, – nie działa z iPhone. iCar 2 BT pozwala na diagnozę kodów błędu silnika, czyli sprawdzenie kontrolki check engine. Za pomocą odpowiedniego oprogramowania, jak np. SDPROG, Car Scanner, OBD Doctor, czy Torque, można odczytać kod, a następnie samodzielnie go usunąć. Interfejs ten pozwala w czasie rzeczywistym śledzić parametry silnika, ciśnienie, prędkość, spalanie chwilowe, spalanie średnie, napięcie na sondzie lambda (zależnie od samochodu i używanego programu). Interfejs iCar2 BT po wyłączeniu silnika, w ciągu 30 minut przechodzi w stan czuwania, dzięki czemu nie trzeba wyciągać go z gniazda samochodowego. Po ponownym włączeniu silnika wystarczy nacisnąć przycisk na interfejsie by wybudzić go ze stanu uśpienia.

iCar3 BT3.0Jest szybszy od iCar2 i bardziej niezawodny. iCar3 ma bardziej nowoczesny wygląd i pozbawiony jest jakichkolwiek przycisków na przedniej ściance. Model na Bluetooth współpracuje z telefonami z systemami Android, Windows – nie działa z iPhone iOS. Interfejs ten pozwala w czasie rzeczywistym śledzić parametry silnika, ciśnienie, prędkość, spalanie chwilowe, spalanie średnie, napięcie na sondzie lambda (zależnie od samochodu i używanego programu).

iCar3 WIFI – model ten posiada te same funkcje, co jego odpowiednik iCar3 BT, z tą różnicą, że jest to interfejs z komunikacją WiFi.

iCar Pro BT3.0 – ta wersja iCara posiada udoskonaloną obsługa protokołów OBDII jest znacznie szybsza w działaniu od poprzednich wersji a dodatkowo, posiada wbudowany i poprawiony system AutoWakeUp. Działa na Androidzie i Windowsie.

iCar Pro BT4.0 działa z większą grupą aplikacji, działa zarówno na Androidzie jak i IOSie. Za pomocą tego urządzenia można wykonać m.in. odczyt i kasowanie błędów OBD-II, pomiar mocy silnika (KM), kasowanie lampki CHECK ENGINE, odczyt parametrów rzeczywistych na bieżąco, podgląd zamrożonych ramek – FREEZE FRAMES, Monitorowanie parametrów pracy silnika w czasie rzeczywistym – LIVE DATA i to nie wszystko.

iCar Pro WiFi ma te same funkcje co Icar Pro BT4.0 , ale uruchamiany jest przez komunikację WiFi.

Z jakimi samochodami współpracuje Interfejs Vgate iCar?

Interfejs Vgate iCar jest urządzeniem uniwersalnym i współpracuje z niemal wszystkimi modelami pojazdów posiadających standardowe złącze OBD2. Orientacyjne daty wprowadzania systemu OBD2 od 2000 roku samochody z silnikiem benzynowym, od 2004 roku samochody z silnikiem diesla.

Gdzie jest gniazdo OBD2/eOBD?

Często jest pod kierownicą lub w części centralnej. Znajdź go przed zakupem.

Jak uruchomić iCar przez bluetooth?

1. Kostkę diagnostyczną należy podłączyć do gniazda OBD2, na urządzeniu powinna świecić czerwona dioda.

2. Następnie należy sparować urządzenie poprzez Bluetooth.

3. W wyszukiwanych urządzeń Bluetooth należy kliknąć w urządzenie V-LINK, a następnie wpisać kod parowania: 1234 i kliknąć POWIĄŻ.

4. Po wpisaniu kodu uruchamiamy aplikację Car Scanner, którą można darmowo pobrać.

5. W ustawieniach wybieramy wybieramy rodzaj komunikacji Bluetooth i pozycję Adapter OBD2 ELM 327.

6. Pojawia się lista urządzeń. Należy kliknąć ponownie w urządzenie V-LINK. W tym momencie urządzenie jest prawidłowo sparowane z telefonem i aplikacją.

8. Następnie należy dwa razy kliknąć cofnij, aż przejdziemy z powrotem do strony głównej aplikacji gdzie klikamy POŁĄCZ. Zapłon lub silnik musimy być uruchomiony.

9. Jeśli połączenie do ELM i połączenie do elektronicznego modułu sterującego (ECU) świecą się na zieloną urządzenie działa prawidłowo.

10. W celu odczytania np. błędów (DTC) klikamy w ikonę pod tą samą nazwą. Następnie klikamy ODCZYT dwukrotnie.

11. Aby rozłączyć urządzenie wystarczy kliknąć w polecenie ROZŁĄCZ.

*Jest to procedura sparowania urządzenia przez Bluetooth 3.0 dla urządzeń Andorid i Windows. W przypadku interfejsu iCar Pro BT 4.0 i systemu iOS, pomijamy punkty 2 i 3 (nie ma potrzeby parowania iCar w urządzeniach Bluetooth, wystarczy przejść do parowania bezpośrednio w aplikacji).

Jak uruchomić iCar przez WiFi?

1. Uruchamiamy WiFi, wyszukujemy urządzenie Vlink i dokonujemy połączenia

2. Pobieramy aplikacje (np. Car Scanner).

3. Instalujemy, uruchamiamy aplikacje i wchodzimy w ustawienia

4. Wybieramy pozycje „Połączenie

5. Typ połączenia ustawiamy na WiFi, a następnie wybieramy urządzenie do komunikacji o nazwie vLink

6. Przechodzimy do głównego menu i rozpoczynamy połączenie (włącz zapłon lub uruchom silnik).

7. Połączenie nawiązane. Można odczytywać kasować błędy i podglądać parametry, itp.

Rodzaje i możliwości różnych typów iCar